İkinci Kuşak-Nejat Özduran
"İlk kontinü sistem tesisimizden bir hatıra. -1985"

1980’li yılların başında firmaya katılım sağlayan ikinci kuşak temsilcimiz Nejat Özduran firmamızdaki yönetimi devralmadan önce otomotiv sektörünün önde gelen firmalarında görev alarak mesleki tecrübe kazanmıştır. 1984 senesinde almış olduğu mesleki eğitimin de verdiği cesaret ile ciddi bir atılım gerçekleştirerek İtalya’dan ülkemizin ilk kontinü sistem zeytinyağı makinelerinden birini ithal etmiştir ve fabrikamızın üretimini kontinü sisteme geçirmiştir. 

Nejat Özduran söz konusu dönemde, zeytinyağının kalitesinin artması ve üretimdeki hızı sağlamak konusunda zorunlu bir geçiş olarak gördüğü kontinü sistemi diğer işletmelerin de kullanmaya başlaması için öncülük etmiştir. Günümüzde ise kontinü sistem artık hemen hemen bütün üreticiler tarafından kullanılmaktadır.

 

 

 

 

"UZZK Yönetim Kurulu Başkanı Ümmühan Tibet ile"

Nejat Özduran firmamız bünyesindeki çalışmalarının yanı sıra, otuz yıla yakın bir zamandır Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda Yağ Sanayi Meslek Komitesi Üyeliği ve yirmi yılı aşkın bir süredir de Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevini sürdürmektedir. Ayrıca Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmaktadır. Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve UZZK Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinin dışında Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet Üyeliği, Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

 

Online Sipariş